TOKİ’DE ÇALIŞMALAR DEVAM EDİYOR

29.08.2016 Haberler

Tokat Belediye Başkanı Av. Eyüp Eroğlu, Doğukent Mahallesi Toki Bölgesinde, Belediye Başkan Yardımcısı Osman Altunordu ve Mahalle Muhtarı Sıtkı Dal ile birlikte belediye çalışmalarını yerinde inceledi.

İlk olarak Toki Bölgesinde yapılan çocuk parkları ile yeni oluşturulacak park alanlarında inceleme yapan Başkan Eroğlu, Mahallede tamamlanan kaldırım ve parke çalışmalarını da inceledi. Toki bölgesine ulaşımı rahatlatmak amacıyla yapılan yol genişletme, duble yol çalışmaları ile perde duvar ve taş duvar çalışmalarını da kontrol etti.

Belediye Başkanı Av. Eyüp Eroğlu yeni yapılacak Toki Konutları bölgesinde de inceleme yaparak açıklamalarda bulundu.

Toki Bölgesinde yapılan çalışmalarla ilgili bilgi veren Başkan Eroğlu, bölgede ulaşımı kolaylaştırmak için yeni yollar açtıklarını ve mevcut yolları duble yola çevirdiklerini belirtti.

Başkan Eroğlu; “Bugün Doğukent Mahallesi Toki Bölgesinde devam eden ve yapılan çalışmaları yerinde inceledik.

Toki Bölgesi'nde ulaşımı rahatlatmak amacıyla başlattığımız duble yol çalışmalarımızı tamamlamak üzereyiz. Birçok bölgede yeni yollar açıyoruz. Bölgede gerek taş duvar gerekse beton perde duvar çalışmalarımızda sona geldik. Sadece 2016 Yılı içerisinde Toki Bölgesinde 500 metrekare beton perde duvar, 3000 metreküp taş duvar yaptık. Yolda yapacağımız düzenlemelerin ardından inşallah trafik akışı daha rahat olacak.

Yine Toki Bölgesinin en büyük ihtiyaçlarından biri olan çocuk parkları için birçok bölgede yeni park alanları oluşturduk ve zemin düzenlemelerinin ardından çocuk oyun grupları, fitness spor aletleri ile müsait olan alanlarda basketbol ve futbol sahalarını oluşturduk.

Bölgede yeni park alanları oluşturmaya, yeni yollar açmaya devam edeceğiz.” dedi.

Başkan Eroğlu ayrıca yeni 436 konutun yapılacağı Toki konutları bölgesinde de inceleme yaparak; “Doğukent Mahallesi TOKİ Köprüsü karşısında inşa edilecek olan 436 konutun yapılacağı alanda inceleme yaptık. Bu alanda ki konutların 290’ı 2+1 planında 146’sı ise 3+1 planında yapılacak. Konutların tasarımında yerel mimaride yer alan, cephe elemanları ve köşe süslemeleri gibi özelliklere de yer verilecek. Şehrimize hayırlı olmasını diliyorum.” açıklamasını yaptı.