TARİH VE KÜLTÜR ŞEHRİ TOKAT’TA KÜLTÜREL ZENGİNLİK RESTORASYONLARLA YÜKSELİYOR

24.10.2023 Haberler

Tokat Belediyesi, şehrin turistik değerinin öne çıkarılması amacıyla tarihi akslarda yaptığı sokak sağlıklaştırma çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.

Tokat Belediyesi, şehrin turistik değerinin öne çıkarılması amacıyla tarihi akslarda yaptığı sokak sağlıklaştırma çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.

Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu geçtiğimiz Ağustos ayında düzenlediği basın toplantısında Tokat için turizm seferberliğine devam edeceklerini, yaptıkları sokak sağlıklaştırma çalışmalarına Ali Paşa Camii karşısında bulunan dükkânları da ekleyeceklerini söylemişti.

Tarihi zenginlik bakımından Türkiye’nin ender şehirlerinden biri olan Tokat’a gelen turistlerin gezdiklerinde kendilerini bir açık hava müzesinde hissettikleri bölgelere geçtiğimiz ay başlanan çalışmalarla Ali Paşa Cami karşısında bulunan dükkânlar da eklendi.

Tarih ve kültür şehri Tokat’ın turizm potansiyelini artırmak, bölgelerde turizm ve ticareti artırmak için çalışmalarını aralıksız sürdürdüklerini ifade eden Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu çalışma alanında yaptığı inceleme sonrasında yaptığı açıklamada “Söz verdik, yapıyoruz. Malumunuz Ağustos ayı içerisinde söz vermiştik. Sokaklarımızı, caddelerimizi esnaflarımızın iş yerlerini daha güzelleştireceğiz. Ali Paşa Camimizin hemen karşısında Erenler Caddemizin üzerindeki 12 tane dükkânımızın yenilenmesini cephe düzenlemelerini yaklaşık bir buçuk ay önce başlatmıştık. Bu çalışmanın yavaş yavaş son safhalarına geldik. Burası bizim Sulusokağımızın başlangıcı olan tarihi bir sokağımız. Bu bölgedeki esnafımız da bizden talepte bulunmuşlardı. Eski tarihi görüntüye sahip olacak şekilde cephelerini yeniliyoruz. Çerçeveleri ve diğer cephe çalışmalarını da on beş güne kadar tam manasıyla bitmiş olacak. Esnaflarımıza, Tokat’ımıza, turizmine, tanıtımına hayırlı olsun” diye konuştu.