ATIKLAR SANAT ESERİ OLDU

01.07.2022 Haberler

Tokat Belediyesinin atıkların geri dönüşümü ve iklim değişikliğine dikkat çekmek amacıyla hazırladığı Atıktan Sanata Resim Sergisi Tokat Belediyesi Şehir Müzesinde açıldı.

Sanatseverlerin ve Tokat halkının beğenisine sundukları Atıktan Sanata Resim Sergisi hakkında bilgi veren Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu  “Bu sergiyi düzenlemekteki amacımız geri dönüşümün önemine dikkat çekmek. Belediyemiz tarafından toplanan artık kâğıtlar, kablolar ve benzeri materyallerden oluşan malzemeleri ressamımıza ulaştırdık. Resim çalışmalarının tamamlanması ile birlikte oluşan 26 adet hepsi birbirinden güzel sanat eseri resimleri şehir müzemizde sergilemeye başladık. Öncelikli amacımız atık malzemelerin geri dönüşümünün yapılması gerektiği konusunda duyarlılığın artmasını sağlamak. Atıkları geri dönüştürerek hem doğanın tamiri imkânsız bir şekilde tahrip olmasını önleyebiliriz hem de sağladığımız tasarrufla ekonomik kayıpları azaltabiliriz” dedi. Etkilerini artıran iklim değişikliğine de dikkat çeken Başkan Eroğlu “ Son yıllarda iklim değişikliğinin etkileri artmaya başladı. Hava durumlarının mevsim normalleri dışında seyretmesi, aniden başlayan yağmurlar artan seller dikkat çekiyor. Hem doğamızı ona zarar veren atıklardan koruyarak, iklim değişikliğine sebep olan insan kaynaklı deformasyonların önüne geçmeye çalışarak çevremizi daha yaşanır bir hale getirebiliriz” dedi. Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu serginin tamamlanmasının ardından muhafaza edilecek resimlerin okulların açılması ile birlikte okullarda sergilenmesi yönünde çalışma yapacaklarını belirterek sözlerini noktaladı.

Atık malzemeler kullanılarak hazırlanan 26 adet resimden oluşan “Atıktan Sanata” Resim Sergisi Tokat Belediyesi Şehir Müzesinde 8 Temmuz 2022 tarihine kadar gezilebilecek.