BAŞKAN EROĞLU: “TEK SEVDAMIZ, ŞEHRİMİZDİR”

26.05.2022 Haberler

Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, davetli olarak katıldığı Hizmet-İş Sendikası 2. Olağan Genel Kurul Toplantısında coşku ve tezahüratlarla karşılandı.

Hak-İş Konfederasyonuna bağlı Tüm Belediye ve Hizmet İşçileri Sendikası (Hizmet-İş) 2. Olağan Genel Kuruluna Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu’nun yanı sıra; Hak-İş Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Öz, Yozgat, Amasya, Sivas ve Çorum Sendika Başkanları, Siyasi Parti İl Temsilcileri, İl Protokolü ve Tokat Belediyesi işçi çalışanları katıldı.

Genel Kurul öncesinde konuşma yapan Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, Tokat’ta her adımda işçi kardeşlerinin emeği olduğunu belirtti.

Başkan Eroğlu konuşmasında şunları söyledi:

TOKAT'IMIZI BİRLİKTE GELECEĞE TAŞIYORUZ

“Hak-İş yıllardan beri sendikacılık alanında omurgalı duruşu ile işçi kardeşlerimizin haklarını savunması ile bu ülkeye olan sevdası ile önemli bir yere sahiptir. Tokat’ımızda 9 Bin üyesi ile örgütlenmiş olan bir sendikamızdır.  Belediye Başkanlığım sürecinde Hak-İş ile Memur Sendikamız ile çok istişarelerde bulunduk ve şehrimize kattığı destekleri için bütün sendikalarımıza teşekkür ediyorum.

Bizler sokağa çıktığımızda destek alabiliyorsak, ulu çınarlarımızdan dua alabiliyorsak, bir çocuğun yüzünde tebessüm oluşturabiliyorsak bunun nedeni beraber mesai yaptığımız değerli arkadaşlarımızdır. Uyum olduğunda, huzur olduğunda, beraberlik olduğunda başarı meydana gelir. Bu başarıya imza atan, Tokat’ın her yerine imza atan, alın teri akıtan bütün işçi kardeşlerimize teşekkür ediyorum.

İŞÇİSİNE, ÇALIŞANINA BORCU OLMAYAN BELEDİYEYİZ

Sizler evinize ekmek götürürken helal kazancı peşinde koşanlarsınız. Tokat Belediyesi olarak işçimizin alın teri kurumadan emeğinin karşılığını verdik. Bugüne kadar en ufak bir aksama yaşatmadık. Başımız dik bir şekilde 8 yıldır siz değerli kardeşlerimizle görev yaptık. Bir yandan belediyemizi düşünürken bir yandan da emekçi kardeşlerimiz için elimizden gelen bütün destekleri sağlamaya çalıştık. İnşallah bundan sonra da desteğimizi sağlamaya devam edecek, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan da sizleri çok seviyor. Onun da belirttiği gibi vatandaşlarımızı, çalışanlarımızı enflasyona ezdirmeyeceğiz.” dedi.

Tokat’a dair konuşan Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu “Tokat’ımız gerçekten çok güzel bir Anadolu şehri. Bu şehre hizmet etmek de inanın Hakka hizmet etmek gibidir. Şehitlerimizin, gazilerimizin duası var, ecdadımızın bu şehirde emeği var. Çünkü bu topraklar kolay kazanılmadı ve kaybedilmeyecek de, bu topraklara sahip çıkacağız.”

MESELE TOKAT ŞEHRİ İSE GERİSİ TEFERRUATTIR

“Bu şehri seven, hizmetten gurur duyan insanım. 12 yıldır siyasetin içindeyim, 4 yıl AK Parti İl Başkanlığı, 8 yıldır da Belediye Başkanlığı dönemimde her sabah kalktığımda ‘bu sabah bu şehre ne yapabiliriz?’ diye düşündüm. Üniversite dönemimde şehir dışında okurken şehre her geldiğimde şöyle alıcı gözle bir bakardım acaba nasıl bir yenilik oldu mu? Belediye bir şey yaptı mı? diye. Bir şey yapıldığında da çok gurur duyardım. Eminim ki şimdi de insanlarımız böyle düşünüyor. Şehir dışında yaşayan Tokatlılar, şehirde yaşayan insanlar Tokat’a bir hizmet yapıldığında gurur duyuyorlar. Daha güzel şeyler yapılsın diye de dua ediyor. Daha güzel işler yapmak da hepimizin görevi. Çok farklı siyasetçiler, farklı farklı isimler var burada ama hepimiz bu şehrin insanıyız, bu şehre kim hizmet ediyorsa teşekkür ediyoruz. Biz mesele Tokat’sa gerisi teferruat, diyoruz. Çok güzel bir havalimanımız açıldı, yüzde 100’den fazla yolcu doluluk oranı var ve öyle görülüyor ki inşallah ikinci seferi de isteyeceğiz. Cumhurbaşkanımız buraya geldiğinde konuşuldu, Tokat Sivas arasındaki Çamlıbel Tünelinin yapımıyla ilgili bir süreç de başlıyor. Bizi Karadeniz’e bağlayan yolla ilgili çalışmalar biraz orta seviyede ama bu da hızlandığında Niksar – Akkuş – Ünye yolunun yapımıyla ilgili süreç başladığında Tokat için büyük bir kazanç olacak. Tokat’a ayrıca Topçam eteğinden geçecek bir otoban yolu var, eski İpek Yolunu andıracak şekilde Çin’e kadar varacak bir yol ağında görülüyor. Bunun yanında tarım alanında, Organize Sanayi Bölgesindeki istihdam alanında yenilikler oluyor. Bunları çok değerli buluyorum, şuanda İstanbul’dan yatırımcılar Tokat OSB’ye yatırım için yer arıyorlar, biz de buna uygun yer olsun diye ilave yerler açmak istiyor. Belediyemizin Gümenek’teki Bahçe çalışması var. Dartaş Barajı devam ediyor. DSİ alanındaki bahçemiz bitmek üzere. 3 Mahallemizin sağlıklaştırma projeleri var. Bütün bunların hepsi şehrimizin insanı için, rabbim de daha işleri hep birlikte yapmayı nasip etsin.”

Genel Kurul öncesi konuşma yapan Hak-İş Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Öz de, genel kurulun hayırlı olmasını dileyerek, Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu’na katkıları için teşekkür etti.