SOSYAL DENGE SÖZLEŞMESİ İMZA TÖRENİ COŞKUYLA GERÇEKLEŞTİ

17.12.2021 Haberler

Tokat Belediyesi ile Belediye ve İl Özel İdaresi Çalışanları Birliği Sendikası (Bem-Bir-Sen) arasında Sosyal Denge Sözleşmesi imza töreni gerçekleştirildi.

Sözleşme imza töreni; Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, Bem-Bir-Sen Genel Başkan Yardımcısı Nurettin Sever, Bem-Bir-Sen Tokat Şube Başkanı Oğuzhan Torun, Belediye Başkan Yardımcıları ve Memur personellerin katılımıyla gerçekleştirildi.

Sosyal Denge Sözleşmesi imza töreninde konuşma yapan Bem-Bir-Sen Tokat Şube Başkanı Oğuzhan Torun Belediye çalışanlarının her daim yanında olan Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu’na katkılarından dolayı teşekkür etti.

Bem-Bir-Sen Genel Başkan Yardımcısı Nurettin Sever ise yaptığı açıklamada; “Memur arkadaşlarımızın her zaman yanında olduğunu göstererek bu güzel sözleşmenin yapılmasında öncelikle Belediye Başkanımız Eyüp Eroğlu’na teşekkür ediyorum. %120’lik bir artışla Sosyal Denge Sözleşmesini tavan ücretten onaylamıştır. Belediyelerimizde çalışan arkadaşlarımız belediyeyi sahiplenmeli, Tokat ilimize hizmet etme düşüncesiyle birlik ve beraberlik içerisinde gayret etmeliler. Birlik içerisinde olduğumuzda hiçbir sıkıntımız kalmayacaktır. Tokat’ta bütün birimlerin bir ve beraber olarak, birlik içerisinde çalıştıklarını görüyorum. Bu manasıyla Tokat Belediyesi tüm belediyelere örnek bir belediyedir. Bu sözleşmenin hayırlara vesile olmasını diliyorum” dedi.

Sosyal Denge Sözleşmesi imza töreni öncesi hitap eden Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, %120 olarak yeni Sosyal Denge Sözleşmesinin hayırlı olmasını söyledi.

Başkan Eroğlu yaptığı konuşmada şunları söyledi:

“Sosyal Denge Sözleşmesini her yıl belirli bir oranda artırarak bugüne kadar geldik. Memur kardeşlerimizin Sosyal Denge Sözleşmesi için bir değerlendirme yaparak bütçe ölçüsünde belirledik. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın vereceği müjdeleri göz önünde bulundurarak değerlendirmemizi yaptık. Hamdolsun %120’lik en tavan noktasındaki Sosyal Denge Sözleşmesine karar verdik. Bu süreçte emeği geçen Bem-Bir-Sen Genel Merkezimize, toplantımıza sağlık sorunları sebebiyle iştirak edemeyen Genel Başkanımız Levent Uslu’ya, Genel Başkan Yardımcısı Nurettin Sever’e, Bem-Bir-Sen Tokat Şube Başkanı Oğuzhan Torun’a ve emek veren herkese teşekkür ediyorum.

Cumhurbaşkanımızın önderliğinde Türkiye’mizde bugün çok büyük çalışmalar yapılıyor. 2023 yılının hemen başından itibaren milli ruhumuzun çok farklı bir noktaya geleceğini görüyoruz. Savunma Sanayi başta olmak üzere Türkiye birçok noktada fersah fersah yol kat etti. Türkiye’nin dünyadaki en büyük ekonomisine sahip bir ülke olduğumuzu bizler değil, tüm dünya söylüyor. İhracatta önemli bir rekora imza atıldığını yine hep birlikte gördük. 210 Milyar Dolarları bulan ihracat rakamları geçtiğimiz yıllara oranla %30 artışları bulmaktadır. İhracat rakamları, ekonomik büyümeler göz önündeyken bunu farklı noktalara çekenler bu cevabı milletimizden alacaklardır. Aziz milletimiz gereken cevabı verecektir. Bu millet yanlış yapmamıştır, dara düşmemiştir. Her türlü sıkıntının üstünden gelmeyi hep beraberce başarmıştır. İstihdam ve yatırım konusunda büyük ve güçlü adımlar atılacaktır. Bizler de Tokat Belediyesi olarak önümüzdeki yıl yapacağımız çalışmalarımızı planladık. Halkımızla birlikte olarak daha birçok başarılara imza atacağız. Sizlerin yanınızda olmaya devam edeceğiz. Bundan sonra da inşallah aynı düsturla yola revan olmayı Rabbim nasip etsin. Sosyal Denge Sözleşmemizin belediyemize, memurlarımıza ve Tokat’ımıza hayırlı olmasını dilerim” dedi.

Konuşmaların ardından 2022-2023 yıllarını kapsayan Sosyal Denge Sözleşmesi imza töreni gerçekleştirildi.