“HADİ YÜRÜYEK HERİ” ETKİNLİĞİ

04.10.2021 Haberler

Tokat Belediyesi tarafından 3 Ekim Dünya Yürüyüş Günü’nde “Hadi Yürüyek Heri” etkinliği düzenlendi.

Düzenlenen etkinlik, Geyras Mevkii Polis Karakolu karşısından başlayarak, çevre yolu üzerinden devam etti. Yaklaşık 3 Km’lik mesafede devam eden yürüyüşe çok sayıda Tokatlı katıldı.

Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu’nun eşi ve çocuklarıyla birlikte katıldığı yürüyüş programında katılımcılara sürpriz hediyeler takdim edildi.

Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, yürüyüş sırasında sağlıklı yaşama farkındalık çekmek için etkinliklerin devam edeceğini belirtti.

Başkan Eroğlu yaptığı açıklamada; “3 Ekim Dünya Yürüyüş Günü münasebetiyle, Tokat’ımızın güzel doğasında, ağaçların arasında hemşehrilerimizle birlikte yürüyüş yaptık. Katılım sağlayan herkese teşekkür ediyorum.

Sağlıklı kalmak, zinde olmak için her zaman günlük olarak yürüyüş yapmalıyız. Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın da belirttiği gibi ‘Harekette Bereket Vardır’, biz de bu farkındalığı oluşturmak için doğa yürüyüşü yaptık. Sadece bugün değil, her gün yürüyelim. Tüm hemşehrilerime sağlıklı, huzurlu mutlu günler dilerim” dedi.

Yürüyüş programına Başkan Eroğlu’nun yanı sıra, AK Parti Tokat İl Başkanı Dt. Cüneyt Aldemir, Kızılay Tokat İl Başkanı Faruk Delen, Kızılay gönüllüleri ve Tokatlı gençler katıldı.