HAYVANLARI KORUYORUZ PROJESİ OKULLARDA BAŞLADI

06.02.2020 Haberler

Tokat Belediyesi ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından başlatılan “Hayvanları Koruyoruz” projesi kapsamında il genelinde 30 okul, terkedilen ve Tokat Belediyesi Hayvan Barınağı’nda misafir edilen sokak hayvanlarının yeni yuvası oldu.

Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu ve İl Milli Eğitim Müdürü Murat Küçükali, Geçtiğimiz ay Tokat Belediyesi Hayvan Barınağı’nı ziyaret ederek Lessie ve Lussie isimli 2 köpeği sahiplenen Öğretmen Rukiye Sarıer Bumin Anaokulu’nu ziyaret ederek, sahiplendirilen hayvanlarla ilgili okul yöneticileri ile görüştüler. Anasınıfı öğrencilerinin hayvan sevgisi temalı gösterilerini izleyen Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, barınakta yeni sahiplerini bekleyen birçok köpeğin daha olduğunu söyledi.

Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu; “Alanı müsait olan okullarımızda hem hayvanlarımızı çocuklarımızla bu anlamda münasebetlerini arttırmak, hem de hayvan sevgisini çocuk yaşta onlara aşılamak için yapılan bir projeydi. Tokat Belediyesi olarak hayvan barınağımız noktasında her türlü desteği de veriyoruz. Barınağımızda her türlü aşısı yapılmış, tedavisi yapılmış, barınmayı ve hemşerilerimiz tarafından sahiplenmeyi bekleyen belli yaşlarda ve gruplarda köpeklerimiz var. Her zaman gelebilirler. Belli şartları var, o şartlara haiz olan hemşerilerimize o hayvanlarımızı da sahiplendirebiliriz” şeklinde konuştu.


Çocuklarla hayvanları buluşturmadan önce veterinerlerin okullarda ön bilgilendirme dersleri verdiklerini söyleyen Tokat Milli Eğitim Müdürü Murat Küçükali: “Tokat Belediyemizin hayvan barınağından öğrencilerimiz gidip dost edineceği hayvanları seçiyorlar. Endüstri Meslek Lisemizde de okullarımıza hayvan barınakları yapılıyor. Öğrencilerimiz hayvanları sahipleniyor. Hayvanları Koruyoruz Projemize destek veren Belediye Başkanımıza teşekkür ediyorum” diye konuştu.