TOKAT BELEDİYESİ PERSONELİNE SAĞLIKLI BESLENME SEMİNERİ

21.11.2018 Haberler

Tokat Belediye Başkanı Av. Eyüp Eroğlu’nun talimatı doğrultusunda belediye personellerine eğitim seminerleri devam ediyor.

Tokat Belediyesi İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğü tarafından belediye personeline yönelik sağlık semineri gerçekleştirildi.

Tokat Belediyesi ve İl Sağlık Müdürlüğü organizesinde gerçekleştirilen programda; Türkiye Sağlıklı Beslenme ve Hareketli Hayat Programı kapsamında eğitim verildi.

Seminerde; Diyabet, Obezite ve Fiziksel Aktivitenin Önemi anlatılarak, sağlıklı beslenme konusunda katılımcıların bilinçlendirilmesi hedeflendi.

Eğitim Seminerine katılan Diyetisyen Alaattin Terzi, Obezite ve tedavi yöntemleri konusuna dikkat çekerek, hekim kontrolü olmadan, bitkisel ürünlerle diyet yapmanın doğru olmadığını vurguladı.

Obezite rakamlarına değinen Terzi yaptığı konuşmada; “Erkelerde %15 ile 20, Kadınlarda ise %25 ile 30 seviyelerinin normal seviyedir. Bu oranların üzerindeki kişiler obezite sınıfına girmektedir. Yıllara göre obezite hastalığında artış söz konusu. Obeziteyi önlemek için, sağlıklı beslenmek, spor yapmak, hazır gıdalardan uzak durmak gerekmektedir” dedi.

Tokat Belediyesi Sosyal Tesislerinde verilen seminere Tokat Belediyesi’nde görev yapan personeller katıldı.