TOKAT OTOBÜS FİRMALARINDAN ABD ÜRÜNLERİNE BOYKOT

16.08.2018 Haberler

Tokat Belediye Başkanı Av. Eyüp Eroğlu Tokat Şehirlerarası Otobüs Terminalinde görev yapan firma yöneticileri ile biraraya geldi.

Otogar esnafları ile yaptığı toplantıda isteklerini dinleyen Başkan Eroğlu, şehre dair karşılıklı fikir alışverişinde bulundu.

Tokat Otobüs firmaları yöneticileriyle yapılan toplantıda gündeme dair açıklamalarda bulunan Başkan Eroğlu; “Amerika’ya Tokat’tan cevap vereceğiz. Amerika ürünlerini millet olarak hep birlikte boykot ediyoruz” dedi.

Başkan Eroğlu, yaptığı konuşmada: “Ülkemizdeki bütün insanların, ülkemiz üzerinde yapılması düşünülen operasyonlara karşı, ülkemizin ekonomik alandaki saldırılara karşı milli bir duruş ortaya koyması elinden gelen her şeyi yapabileceğini göstermesi son derece önemliydi. Şunu çok iyi görüyoruz; Ekonomik krizde amaçlanan neyse 15 Temmuz’da amaçlanan odur. Dün aynı şekilde ülkemiz üzerinde hangi planlar yapılmak isteniyorsa aynısıdır hiçbir farkı yoktur. Bu ekonomik krizde de yapılmak istenen ülkemizin diz çöktürülmesidir. Ülkemizi karanlık bir dehlize sokma anlamında yapılmış ve yapılmak istenen bir adımdır. Başta Cenab-ı Allah’ın yardımı ve milletimizin duruşu ile bütün bunların üzerinden geldik. Bütün bu olaylara karşı el ele, omuz omuza vererek hepsini püskürteceğiz. Dün ne yaptıysak bugün de aynısını yapacağız. Gereken fedakârlıkları hep birlikte yapacağız. Cumhurbaşkanımızın dediği gibi, bırakalım Amerika mallarını kullanmayı. Amerika bize bunları yapıyorsa bizim de onlara karşı bir duruş sergilememiz lazım. Onların ekmeğine yağ sürmeden bizim de bu boykotu elimizden geldiğince yapmamız lazım. Tokatlılardan aynı duyarlılığı göstermelerini istirham ediyoruz. Amerika mallarını buradan boykot ediyoruz. Evimize, sokağımıza, mutfağımıza ne olursa olsun Amerika mallarını sokmuyoruz. Onlara Türkiye’den, Tokat’tan cevap vereceğiz. Nasıl ki bir savaş olunca gideriz, ülkemiz için savaşırız, ‘Ölürsek Şehit, Kalırsak Gaziyiz’ deriz ya bugün de bir ekonomik kriz varsa bu savaşa da şuanda aynı cepheye gitmiş gibi yapılması gereken de budur, bu boykotu yapabilmektir. Fert, aile, kurum, işletme, mahalle, şehir olarak bunu yapmak lazım. Bayrağımız dalgalandığı her yerde bizler de rahatça nefesimizi alacağız. Bu milletin bir ferdi olmaktan ilelebet gurur duyacağız. Teşekkür ediyorum” dedi.

Tokat Şehirlerarası Otobüs İşletmeciler Dernek Başkanı Ahmet Arat, ABD menşeli ürünleri otobüslerde ikram etmeyeceklerine dair karar aldıklarını belirtti.

Arat yaptığı açıklamada; “Tokat otogarı esnaflarımız birlik ve beraberlik içerisinde çalışmalarını sürdürüyor. Yaşayacağımız başka bir coğrafya yok, gidebileceğimiz başka bir ülke yok. 15 Temmuz’daki hain saldırının değişini ülkemize yapmak istiyorlar. Biz her daim devletimizin, hükumetimizin yanındayız. Hizmet sektöründe görev yaptığımız için halkımıza her daim ikramda bulunuyoruz. Bizler Tokat Otobüs firmaları olarak yolcularımıza dağıttığımız ikram malzemelerinde tamamen yerli ürünler kullanma kararı aldık. Amerika menşeli hiçbir ürünü ikram etmeme kararı aldık. Bu savaş, hepimizin, Türkiye’nin savaşı. Din, dil, ırk, siyasi görüşü ve mezhep ayrımı gözetmeksizin Türkiye olarak hep birlikte bir ve beraberce aynı duyarlılığı gösteriyoruz. Amerika Menşeli ürünlerin tamamını kaldırıyoruz. Tokat’a gelen misafirlerimizi daha iyi ağırlamak için tavrımız net ve belli. Bugün Türkiye’deki dev şirketler dahi Amerika’yı protesto ediyorlar. Bu noktada bizler de bu otogarda yer alan 100’ün üzerindeki araçlarımızda ve 500’e yakın personelimizle hükumetimizin yanında yer almaya devam edeceğiz” dedi.