TOKAT BELEDİYE KAFELERİNİN GELİRLERİ, İHTİYAÇ SAHİPLERİNE AKTARILIYOR

15.08.2018 Haberler

Tokat Belediyesi tarafından Yeşilırmak üzerinde uygulanan 'Kanal Tokat' projesi kapsamında oluşturulan kafelerin gelirleri ihtiyaç sahibi aileler için Aşevi'ne aktarılıyor.

Tokat Belediyesi tarafından kentin içerisinden geçen Yeşilırmak üzerine 'Kanal Tokat' projesi yapıldı. Tarihi Hıdırlık köprüsünü de içine olan proje kapsamında, Yeşilırmak içerisinde gondollar konulurken, müziğe göre hareket eden ışıklı fıskiyeler yerleştirildi. Proje kapsamında ırmak kenarında iki de kafe açıldı. Açılan Liman Cafe ve Millet Kıraathanesi vatandaşların özellikle akşam saatlerinde uğrak yeri oldu. Belediye tarafından alınan kararla her iki kafenin geliri ihtiyaç sahibi vatandaşlar için Aşevi Müdürlüğüne aktarılmaya başladı.

'BİZİM İÇİN ÖNEMLİ OLAN İNSANIMIZIN MUTLULUĞU'

Tokat Belediye Başkanı Av. Eyüp Eroğlu, 'Kanal Tokat'ın kentin en önemli birkaç projesinden biri olduğunu söyleyerek, “Seçildikten sonra hemen yola koyulduk. Biz ilk etapta 1.5 kilometrelik kısımda böyle bir projeyi hayata geçirmeyi arzu ettik. Bu doğrultuda şehrimizin bu kısmında Hıdırlık köprüsünü içine alacak şekilde bir çalışmayı başlattık. Birinci etapta yapmayı planladığımız Kanal Tokat'ta yüzde 80'ni tamamladık. Bunu da daha da genişleteceğiz. Gerek şehrimizin doğu kısmına doğru, gerek şehrimizin batı kısmına doğru genişleteceğiz. Bizim için önemli olan insanımız, bizim için önemli olan insanımızın mutluluğu memnuniyeti, huzurudur dedi.

'İHTİYAÇ SAHİPLERİNE DESTEK SAĞLANIYOR'

Yeşilırmak kenarında Liman Kafe ve Millet Kıraathanesi oluşturduklarını, işletmelerinin ise belediye tarafından yapıldığını kaydeden Başkan Eroğlu, şöyle konuştu:

“Buraları tamamen belediye olarak bizler işletiyoruz. Çok uygun fiyatlarla halkımıza hizmet veriyoruz. Bu alanda Belediye Fen İşleri Müdürlüğümüzün kullandığı dört dönümlük bir alan var. Orayı da yıkıp, insanlarımızın oturacağı cazibe alanları oluşturduktan sonra şehri izleyecekleri bir kuleyi de yapıp, büyük bir farklılık katacağız. Bugün burada 65-75 gencimize istihdam sağlıyoruz. Diğer taraftan ihtiyaçlı insanlara gelir elde ediyoruz. Buradan elde ettiğimiz gelirleri onlara aş olarak, onlara gıda olarak, nakit yardımı olarak sunuyoruz.”