Haber

Yayın Tarihi: 23.11.2017/ Okunma: 348
BAŞKAN EROĞLU: GELECEK ÖĞRETMENLERİN ELİNDE


24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla Tokat Belediyesi ev sahipliğinde düzenlenen programda, her okuldan bir temsilcinin katıldığı eğitimciler, protokol üyeleri ve eşleri akşam yemeğinde buluştu.

BAŞKAN EROĞLU: GELECEK ÖĞRETMENLERİN ELİNDE

“ÖĞRETMEN OLMAK HER ÇOCUĞUN HAYALİDİR”

Eğitimciler Tokat Belediyesi'nin organizasyonunda buluştu

24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla Tokat Belediyesi ev sahipliğinde düzenlenen programda, her okuldan bir temsilcinin katıldığı eğitimciler, protokol üyeleri ve eşleri akşam yemeğinde buluştu. Programa eşiyle birlikte katılan Tokat Belediye Başkanı Av. Eyüp Eroğlu, öğretmenlerin gelecek adına önemli bireyler olduğunun altını çizdi.

Tokat Belediyesi Sosyal Tesislerinde düzenlenen programda Tokat Belediyesi Bilgi Evi öğrencileri tarafından öğretmenler günü temalı müzik ziyafeti verildi.

Programda konuşan Tokat Belediye Başkanı Av. Eyüp Eroğlu öğretmenliğin kutsal bir meslek olduğunu ve öğretmenlerin de gelecek adına önemli bireyler olduğunun altını çizdi.

Eroğlu, konuşmasını şöyle sürdürdü:

"Hangi noktada hangi görevde olursak olalım muhakkak ki  öğretmenlerimiz tarafından hamur gibi yoğruluyoruz,  ete kemiğe büründürülüyoruz. Bizlere o şekli veren en önemli varlıklardan biridir öğretmenlerimiz. Hepimiz belki hatırlarız ilkokula yeni başladığımız gözümüz yaşlı, heyecanlı o ilk günleri. O günlerde bir anne gibi, bir baba gibi şefkatli öğretmenimiz sayesinde okula alışırız ve öğretmenimiz adeta bir parçamız olur. Bir ömür boyu da onu unutmadan severiz her zaman hasretle ya da rahmetle yad ederiz. Çocuklara gelecekte ne olmak istedikleri sorulduğunda alınan cevap genel olarak öğretmenliktir. Öğretmen olmak her çocuğun hayalidir. Bu da öğretmenliğin ne kadar kutsal ve önemli olduğu gösteren bir örnektir. Öğretmene 'eti senin kemiği benim' deriz. Bu öğretmenlere olan güvenden kaynaklıdır. Son zamanlarda okulun, öğrencinin önemi daha da artmaktadır. Öğretmenler belki de bizim çocuklarımızla geçirdiğimiz zamandan daha fazla onlarla zaman geçirirler. Bu durumda öğretmenlerimizin emekleri bizlerden dahi fazla oluyor. Çocuklarımızı yetiştirdiğiniz için, geleceğimiz dediğimiz evlatlarımıza yön verdiğiniz için hepinizden Allah razı olsun. Hepinize teşekkür ediyorum. Allah sizleri daim eylesin."

Tokat Valisi Dr. Ömer Toraman ise konuşmasında duygu dolu anlar yaşadı. Eğitimin geleceği inşa eden bir sistem olduğunu, bu açıdan bakıldığında öğretmenlerin de geleceği inşa etmede önemli rol oynadığını belirten Vali Toraman, şunları kaydetti:

"Eğitim sistemi, geleceği inşa eden bir sistem. Siz Öğretmenlerimiz geleceğimizi inşa ediyorsunuz. Mesela ilkokul 1. Sınıf öğretmenlerimiz bundan 30 yıl sonrasını inşa ediyorsunuz. Lise öğretmenlerimiz 10 yıl sonrasını inşa ediyorsunuz. Bundan 30 yıl sonra bu öğretmenlerimizin inşa ettiği ülkede yaşayacağız. Çok sorumluluk gerektiren, çok önemli bir görev. Kıymetini kelimelerle ifade etmek zor. Tabi her meslek gibi öğretmenlik mesleği de zor ve meşakkatli bir görev. Ama biz büyük bir milletin, çok büyük bir medeniyetin mensuplarıyız. Çok şükür bu milletten aldığımız değerleri yaşatıyoruz ve dimdik ayaktayız. Çok zor şartlarda, çok zor yerlerde, Terörle mücadele eden yerlerde onlara çok yakındım. Şehitlerimiz var,  Şehit öğretmenlerimiz var. Onların fedakarlıkları, gayretleri kelimelerle ifade etmeye yetmez. Çok büyük bedeller ödendi, ödenmeye de devam ediyor. Sizler de çok büyük bedeller ödediniz onun için üzerimizde çok büyük emeğiniz var. Hakkınızı helal edin. Öğrencilerimize sahip çıkalım. Bu devlete, bu millete faydalı bir birey olarak yetiştirmek için var gücünüzle çalışarak gayret göstereceğinize inanıyorum, öğretmenler gününüzü tebrik ediyorum."

Tokat Belediye Başkanı Av. Eyüp Eroğlu'nun sahipliğinde düzenlenen programa; Öğretmenlerin yanı sıra Vali Dr. Ömer Toraman ve eşi,  GOÜ Rektörü Prof. Dr. Mustafa Şahin, İl Jandarma Komutanı Albay Hidayet Arıkan, İl Milli Eğitim Müdürü Levent Yazıcı ve Milli Eğitim Camiasından her okuldan birer temsilci seçilen davetliler katıldı.