Haber

Yayın Tarihi: 26.09.2017/ Okunma: 1149
TOKAT’TA 1500 KİŞİLİK YENİ İSTİHDAM İMKÂNI


Tokat'ta çalışan sayısının 3 bine çıkacağı kot fabrikasının ek bina temeli törenle atıldı. 

TOKAT’TA 1500 KİŞİLİK YENİ İSTİHDAM İMKÂNI

Türkiye'nin 500 büyük sanayi kuruluşu içinde yer alan ve Almanya başta olmak üzere, Polonya, Çek Cumhuriyeti, Slovakya, Hollanda, İsviçre, Avusturya ve Belçika'ya ihracat yapan Şık Makas Şirketler Grubu Tokat'ta ki yatırımına bir yenisini daha ekledi. Tokat Valisi Ömer Toraman, Tokat Belediye Başkanı Av. Eyüp Eroğlu, Tokat TSO Başkanı Ahmet Arat, İl Bilim Sanayi ve Teknoloji Müdürü Halil İbrahim Yüksel, Organize Sanayi Bölgesi Müdürü Oğuz Keleş ve davetlilerin katılımı ile fabrikanın temeli törenle atıldı. 
Törende demirler üzerine konulan bir kot üzerine harç dökülerek temel atılması dikkat çekti. Temel atma töreninde açıklamalarda bulunan Tokat Belediye Başkanı Av. Eyüp Eroğlu, yapılacak ek tesiste ise bin 500 kişinin daha istihdam edileceğine dikkat çekerek, "Böylece çalışan sayısı yaklaşık 3 bin kişiye çıkmış olacak. Bütün çabamız cennet şehir Tokat’ta yaşayan insanımızın burada doymasıdır. 6'ncı Yatırım Teşvik Bölgesi imkânlarından Tokat OSB'de yararlanmak isteyen tüm müteşebbisleri şehrimize bekliyoruz. Tokat'ta huzur var, destek var. Siz kazanın; Tokat'la birlikte Türkiye kazansın" dedi.
OSB Müdürü Oğuz Keleş ise yaklaşık 10 milyon TL yatırım maliyeti olan fabrikanın çalışanlarla birlikte yaklaşık 20 bin kişiye katkısı olacağını söyledi. Tokat OSB'de 5 bin olan çalışan sayısını 2018 yılında 7 bine çıkarmayı hedeflediklerini ifade eden Keleş, temeli atılan ek kot fabrikası binasının istihdama önemli bir katkı sağlayacağının altını çizdi.