Haber

Yayın Tarihi: 19.09.2017/ Okunma: 1235
YENİ NESİL SANAYİ SİTESİ İÇİN BAŞKAN EROĞLU’NA TEŞEKKÜR ZİYARETİ


Başkan EROĞLU: Şehrimizin gelişmesi için taş üstüne taş koyandan Allah razı olsun.

YENİ NESİL SANAYİ SİTESİ İÇİN BAŞKAN EROĞLU’NA TEŞEKKÜR ZİYARETİ

Tokat'ın en büyük sorunlarından biri olan işsizliğin giderilmesi ve yeterli istihdamın sağlanması amacıyla sanayi sitesinin mevcut yerinden alınarak daha iyi bir yere taşınması konusunda Tokatlı sanayici ve iş adamlarına yardımcı olan Tokat Belediye Başkanı Av. Eyüp Eroğlu'na nezaket ziyaretinde bulunuldu. Şehir merkezinde kalan sanayi sitelerinin şehir dışına taşınması veya yeni nesil sanayi sitelerinin yaygınlaştırılması 01 Temmuz 2017 tarihli ve 3011 sayılı Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe giren 7033 Nolu "sanayinin geliştirilmesi ve üretimin desteklenmesi amacıyla bazı kanun ve kanun hükmünde kararnamelerde değişiklik yapılmasına dair kanun" yürürlüğe girdi. 2017 tarihinde Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü tarafından başlatılan ve ilimizin de yer aldığı 180 günlük eylem planı sonucunda Tokat Yeşil Sanayi Sitesi Kooperatifi kuruldu. Akabinde ki süreçte sanayi sitesinin kurulabilmesi için uygun bir yer aranmış bu bağlamda Tokat Valiliği ve Tokat Belediyesi tarafından gerekli resmi yazışmalar başlatılmış ve Kömeç Köyü yakınlarındaki 427 000 metrekare alan il mücavir sınır alanı içerinde Belediye Meclisi kararı ile alınmış ve yeni sanayi sitesi için tahsis edildi. Bu özverili çalışmalarından dolayı MÜSİAD Tokat Başkanı Fatih Aksoy, Başkan yardımcısı Salman Demir, Üyeler Muzaffer Çelik, Hasan Selvi, Mehmet Şanlı, Serhat İspirli, Mevcut Kooperatif Başkanı Fehmi Çankaya ve Yeşil Sanayi Sitesi Kooperatif Başkanı Altan Çelik Başkan Eroğlu'nu makamında ziyaret etti. Ziyaret sonrası açıklamalarda bulunan MÜSİAD Tokat Başkanı Fatih Aksoy, "Yeni yapılacak sanayi sitesinin ilimiz ve ülkemiz adına hayırlar getirmesini temenni ediyoruz, bu zorlu süreçte bizlere desteğini esirgemeyen Tokat Belediye Başkanı Av. Eyüp Eroğlu'na teşekkür ediyoruz" diyerek sözlerini noktaladı.

Tokat Belediye Başkanı Av. Eyüp Eroğlu ise ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek; “Şehrimizin gelişmesi için taş üstüne taş koyandan Allah razı olsun. Bu işlerin başarılmasında esnafımız, bürokratlarımız, STK’larımız ve siyasilerimizin birlikte çalışması meyvelerini veriyor. Biz bir olduktan sonra Allah’ın izni ile Tokat’ta çözemeyeceğimiz sorun görmüyorum.

İlimizde yapacağımız Yeni Nesil Sanayi Sitesi için destek olan Bakanımız Dr. Faruk Özlü’ye, Valimiz Ömer Toraman’a, Tokat Milletvekillerimize, Sanayi Ticaret İl Müdürlüğü’ne, yeni ve mevcut sanayi Kooperatif Başkanlarına ve üyelerine, tüm emeği geçenlere katkılarından dolayı şehrimiz adına teşekkür ediyorum. Yeni yapılacak sanayi sitesiyle birlikte inşallah esnafımız daha fazla kazanacak. Hayırlı olsun” dedi.