Haber

Yayın Tarihi: 21.08.2017/ Okunma: 467
BAŞKAN Av. EYÜP EROĞLU’NUN ERZURUM ZİYARETLERİ


Tokat Belediye Başkanı Av. Eyüp Eroğlu Tokat'taki Erzurumlularla birlikte; Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen ve Atatürk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ömer Çomaklı’yı ziyaret etti.

BAŞKAN Av. EYÜP EROĞLU’NUN ERZURUM ZİYARETLERİ

Samimi bir ortamda gerçekleşen ziyaretlerde Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen ve Rektör Çomaklı, Büyükşehir Belediyesi ile Atatürk Üniversitesinin şehrin kurumlarıyla birlikte uyum içerisinde çalıştıklarını belirterek amaçlarının Erzurum’a ve bölgeye katkı sağlamak olduğunu söyledi.

Nitelikli bireyler yetiştirmenin öncelikli hedefleri olduğunu da vurgulayan Rektör Çomaklı ve Belediye Başkanı Mehmet Sekmen, Başkan Eroğlu’na ziyaretlerinden dolayı teşekkür ettiler.

Üniversitelerin şehrin kalkınmasında ve gelişmesinde lokomotif görevi üstlenecek kurumların başında geldiğini dile getiren Tokat Belediye Başkanı Av. Eyüp Eroğlu, Atatürk Üniversitenin bu görevi layıkıyla yerine getirdiğini gördüklerini söyledi.

Ziyaretlerin sonunda Büyükşehir Belediye Başkanı Sekmen ve Rektör Çomaklı, Başkan Eroğlu’na yöresel çeşitli hediyelerin yanı sıra, Atatürk Üniversitesi yayınları ve Erzurum’un simgelerinden Çifte Minareli Medrese minyatürü hediye ettiler.

Tokat Belediye Başkanı Av. Eyüp Eroğlu ve beraberindeki heyet daha sonra Nene Hatun’un kabrini ve diğer manevi büyüklerini ziyaret ettiler. Başkan Eroğlu “Mesele Vatansa bu uğurda can veren, verecek binlerce Nene Hatun çıkar. Nene Hatun'unun huzurunda tüm şehitlerimize Allah'tan rahmet diliyorum” dedi.