Haber

Yayın Tarihi: 02.03.2017/ Okunma: 11192
BAŞBAKAN BİNALİ YILDIRIM’IN TOKAT ZİYARETİ


Başbakan Binali Yıldırım, Anayasa Referandumuyla ilgili mitingini Tokat’ta gerçekleştirdi. Mitingde Başbakan Yıldırım, bir çiftin nikahını da kıydı.

BAŞBAKAN BİNALİ YILDIRIM’IN TOKAT ZİYARETİ

Amasya mitinginin ardından helikopterle Tokat Gazi Osman Paşa Stadyumuna inen Başbakan Binalı Yıldırım, miting alanına geçerken Cumhuriyet Meydanı’nda halka hitap etti. 

Tokat’a gelen Başbakan Binali Yıldırım’a; eşi Semiha Yıldırım, Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz ve milletvekilleri eşlik etti.
Konuşmasında Tokat’ın yiğit yatağı olduğunu belirten Yıldırım, "Tokat Allah’ına kurban. ‘hey on beşli on beşli Tokat yolları taşlı. On beşliler gidiyor kızarın gözü yaşlı’ Tokat, Tokat bugün yine çok güzelsin Tokat. On beşlilerin şehri Tokat. Plevne kahramanı Gazi Osman Paşanın şehri Tokat. Şehitler diyarı, yiğitler diyarı Tokat. Seni gönülden selamlıyorum. Bu topraklar yiğit yatağıdır. 15 Temmuz gecesi Tokatlılar alçak örgütüne karı göğsünü siper etti. Vatanına ve bayrağına sahip çıtı. Allah sizden razı olsun” dedi.

BAŞBAKANA NİKAH SÜRPRİZİ
Başbakan Binali Yıldırım’ın konuşma arasında Tokat Belediyesi çalışanlarından Fatih Çoruş ve Başbakanın doğum yeri Refahiyeli olan Gönül Refahiyeli isimli gelin sahneye çıkarak Başbakana ilginç bir sürpriz yaptılar.
Sürpriz karşısında gençler ile görüşen Yıldırım, “Gençler bugün kararı vermişler. Biz 16 Nisan'ı bekleyemeyiz diyorlar. Sizde şahitlik ediyor musunuz. Allah mübarek etsin. Tebrik ediyorum” diyerek çifte evlenmeyi kabul edip etmediklerini sordu. Çift yüksek sesle evet derken, Yıldırım, “Ben de Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu’nun bana verdiği yetki ile nikâhınızı kıyıyorum” dedi. 
Gençlere nasihatlerde bulunan Yıldırım, “Evlilikte başarının sırrı, itaat et, birbirinize peki demesini bilin. Birisi sinirlendi mi öteki bekleyecek. Gül gibi geçinip gideceksiniz. Evlilik uzun ince bir yol. Ama biz o yolları sizin için duble yol haline getirdik” dedi.

ÜÇ ÇOCUK HATIRLATMASI
Başbakan Yıldırım binlerce kişinin önünde nikah sözlerini aldığı çifte Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın üç çocuk tavsiyesini hatırlatıp, “Bu gençler çok şanslı. Bakın binlerce, on binlerce Tokatlı bu evliliğe, bu mutluluğa şahitlik ediyor. Şahit misiniz. Şahit misiniz. Binlerce, on binlerce evet. Defteri vermeden önce Cumhurbaşkanımızın size bir öğüdü ve selamı var. Bir olur garip olur. İki olur rakip olur. Üç olur zengin olur. Dört olur rabia olur” dedi.
Başbakan Binali Yıldırım konuşmasının sonunda eşi Semiha Yıldırım ile halka karanfil atarak sonrasında vatandaşlarla hatıra fotoğrafı çektirdi.
Başbakan Binali Yıldırım, Tokat Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlenen miting sonrasında Tokat Belediyesine yürüyerek geçen Başbakan Binali Yıldırım, Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu’nu makamında ziyaret etti.

Belediye Başkanı Av. Eyüp Eroğlu, Vizyon Projeleri hakkında Başbakan Binali Yıldırım’a kısa bir bilgilendirme sunumu yaptı.