Haber

Yayın Tarihi: 09.02.2017/ Okunma: 3487
BAŞKAN EROĞLU TÜM KADROSUYLA SAHADA


Tokat Belediye Başkanı Av. Eyüp Eroğlu, toplam 28 kişilik ekiple üç aylık süre içerisinde 3 Bin ailenin ziyaret edileceğini belirtti.

BAŞKAN EROĞLU TÜM KADROSUYLA SAHADA

Belediye Başkanı Av. Eyüp Eroğlu özellikle kış aylarında halkla iç içe olmak, vatandaşlara anında çözüm üretebilmek için Belediye olarak 28 ekip kurduklarını ve tüm mahallelerde ev ziyaretleri yapılacağını söyledi. Ayrıca 2017 Yılında yapılacaklarla ilgili tüm evlere mektup gönderileceğini de belirten Başkan Eroğlu, basın mensuplarına yapılacak faaliyetlerle ilgili bilgi verdi.

Belediye Başkanı Av. Eyüp Eroğlu yaptığı açıklamada; “Özellikle kış dönemini verimli geçirmek adına bir takım çalışmalar başlattık. Bunların ilki ‘Mahalle Buluşmaları’ idi. Bunu ilk olarak Esentepe Mahallesi’nde başlattık. Bununla birlikte 22 Müdürümüz, 5 Başkan Yardımcımız ve ben olmak üzere oluşturduğumuz toplam 28 kişilik ekiple Mahallelerimizde ev ziyaretleri başlattık. Tüm mahallelerimize arkadaşlarımızı yönlendiriyoruz ve müdürlerimize 5’er tane ev yönlendiriyoruz. Muhtarlarımızla işbirliği içerisinde ev ziyareti gerçekleşiyor. Ev ziyaretlerinde vatandaşların belediyemizden isteği, talepleri dinleniyor ve not ediliyor. İki hafta önce başladığımız çalışma neticesinde 36 Mahalle’de 5’er tane ev ziyaret edildi. Bugüne kadar toplam 180 haneyi ziyaret etmiş olduk. Yapılan bu ziyaretlerle ilgili birim müdürlerimizle toplantı yaparak tüm tutulan raporları tek tek değerlendirdik. Böylece mahallede insanlarımızın belediye ile ilgili algılarını ölçüyoruz.

Yaptığımı ziyaretlerde vatandaşlarımızın memnuniyetini hissettik ve yapılan çalışmaların vatandaş nezdinde yer bulduğunu gördük. Bununla birlikte bir takım eksikliklerimizi de hissettik. Belki atlamış olduğumuz arıza ve eksiklikleri gördük. Birçok konuyu not aldık. Yeni görevlendirmeler yaptık ve arkadaşlarımız yeni mahalleleri ziyaretlere devam edecek. Üç Bin aileyi önümüzdeki üç ay içerisinde ziyaret edecek, insanların gönlüne girmeye devam edeceğiz.

Ayrıca; özellikle 2017 yılında yapacağımız faaliyetleri anlatan bir mektup çalışmamız olacak. Bu mektubumuz ilimizdeki her aileye ulaştırılacak. Mektup çalışmamız bitti, önümüzdeki haftalarda tek tek hane hane dağıtacağız. Böylece vatandaşlarımızdan geri dönüş alacağız. Herşey vatandaşlarımız için. Bu amaçla çalışmalarımıza devam edeceğiz.” dedi.