Duyuru

Yayın Tarihi: 09.01.2017/ Okunma: 1323
SU SAYACINIZA DİKKAT


Sayaç donmalarına karşı gerekli tedbirlerinizi alınız, donan sayaçlar olursa hiç müdahale etmeden Su İşleri Müdürlüğü - Su Sayaç Şefliğine bildiriniz. Telefon: 03562142220 - Dahili:1119

SU SAYACINIZA DİKKAT

KIŞ AYLARINDA SAYAÇLAR NASIL KORUNUR?
Kış aylarında havaların soğuması ve don olaylarının başlamasıyla birlikte sayaçların korunması için şunların yapılması gerekmektedir:
1- Sayacın bulunduğu yere beton, ahşap veya demirden bir muhafaza yapılmalıdır. Su sayaçları, soğuğu geçirmeyecek şekilde talaş veya cam yün destekli malzemeler ile sarılmalıdır. Sayaç bağlantıları ile vanalardan su sızıyor veya damlıyorsa, abone numarası belirtilmek suretiyle Tokat Belediyesi Su İşleri Müdürlüğü'ne bildirilmelidir. 
2- Çok şiddetli soğuklarda muslukların çok az bir şekilde açık bırakılarak sayaçta ve tesisatta durgun su bırakılmamalıdır.
3- Abonelerce tedbir alınmaması halinde; soğuğa karşı hassas olan su sayaçlarının kolayca patlayacağı ve onarımının pahalı olacağı, hatta gövdesi patlayan sayacın tamir imkânı olmayıp hurdaya çıkacağı, ayrıca önemli miktarda su kaybına yol açacağı unutulmamalıdır.
4- Donan sayaca ve tesisata ateş tutulmamalı ve sıcak su dökülmemelidir.
Ücretsiz aramak için: 0850 8850460
- Beyaz Masa - 153 -